Anasayfa | İletişim
       
Yılmaz Almaz'dan Haberler
Chef Yılmaz Almaz'ın son yazısı! Gastronomik Kalkınma 'keşkeklerin gücü adına'
Chef Yılmaz Almaz' Mersin Gastronomi, Turizm ve Yemek Kültürüne dair yazdı...Mersin’de Turizm ve Gastronomi üzerine birkaç not.
Chef Yılmaz Almaz Aralarında Bulunduğu 42 Ünlü Chef ve Yazarın Tariflerinin Yer Aldığı '' EN FAVORİ TARİFLER'' Kıtabı Okuyucuyla Buluşuyor...
GASTROBUL; Başkent Gastronomi Trendleri Zirvesi Buluşması 3 Şubat'ta Ankara'da Gerçekleşecektir. Programın Moderatörlüğü Yılmaz ALMAZ Tarafından Yapılacaktır.
MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLERKaynak: MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLER
Mutfağın Şefi Dergisinin 3. Sayısı Çıktı! Şef Yılmaz Almaz'ın Yiyecek İçecek Danışmanlığını Yaptığı MUTFAĞIN ŞEFİ Dergisinin 3. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Büyük Şeflerin Aşçı Adayları ile Buluşması, HALİM FOÇALI MESLEKİ TEKNIK ANADOLU LİSESİ. Foça -İZMİR Tarih: 28 Kasım
Günümüzde Gastronomi Paneli:Şef Kadir Sarıtaş, Şef Yılmaz Almaz ve Şef Volkan Aslan bu kez de MALTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ öğrencileri ile buluşuyor.
Şeflerimizden “Günümüz Gastronomi” Konusu ile Panel Düzenliyor.. Şef Yılmaz Almaz'ında katılacağı panelde mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar..
Mengen'de pilav rekoru! Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'nde en büyük pilav yapıldı. Türkiye'nin her bölgesinden yaklaşık 4 bin - 5 bin arası şef organizasyonda hazır bulundu. Şef Yılmaz ALMAZ'da katılımcılar arasındaydı.
Gönüllü Şefler Soma'da. Şef Yılmaz ALMAZ'ında aralarında bulunduğu bir çok şef maden felaketinin yaşandığı Soma'da kandil dolayısı ile helva ve lokma dağıttı..
Yılmaz ALMAZ'ın Danışmanlığını Yaptığı, 'Mutfağın Şefi Dergisi' Çıktı!
YILMAZ ALMAZ;Çocuklar Gülsün Ki Dünya Yaşanılabilir Olsun. Şefin 23 Nisan Mesajı..
Yılmaz Almaz 1. Güneydoğu Anadolu Ulusal Yemek Yarışması'nın Jürisinde Yer Aldı. Birçok ünlü şefin jürilik yaptığı yarışma 19-20 Nisan Tarihlerinde Diyarbakır'da gerçekleşti.
Şef Yılmaz Almaz tarafından Hararet Izgara tarifleri çekildi. Özel stüdyoda ve açık alanda yapılan çekimlerde Hararet Izgara'ya özel tarifler veridi..
Yılmaz Almaz Şef Panelde. ADAPAZARI Kız Teknik ve Meslek Lisesinde düzenlenecek olan panele Yılmaz Almaz'ında arasında bulunduğu usta chefler konuşmacı olarak katılıyor
Yılmaz Almaz'YOĞURDUNUZA EKŞİ DEYİN! Şef Yılmaz Almaz, gittikçe artan hazır gıda tehlikesine dikkat çekiyor..
Yılmaz Almaz'dan Tum Aşçılar Federasyonlarına Öneri! Türk mutfağının gelecek nesillere aktarılması için federasyonlara duyuruda bulunan şef, bakalım nasıl bir öneride bulunuyor..
Yılmaz Almaz II. Afyonkarahisar Ulusal Yemek Yarışmasına Katıldı. Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Yarışma 9-10 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşti
Şef Yılmaz Almaz 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmacı ve Katılımcılarla Aynı Havayı Soluyacak..
Chef Yılmaz Almaz ve Türk Gastronomisinin Önde Gelen İsimleri Çanakkale Aşçılar Derneğinin Düzenlediği İftar Yemeğinde Buluştu..
ÇERKEZ Mutfağına özgü lezzetlerin yapım, tarif ve tadımlarının yapılacağı bu GASTRO SHOW Türkiyenin Genç ve Ödüllü Chefleri Kadir SARITAŞ ve Yılmaz ALMAZ tarafından sunulacak!
Yılmaz Almaz, Gastro Kültür Merkezinin Düzenlediği, Küçük Gurmeler Mutfakta Etkinliğine Katıldı.
Chef Yılmaz Almaz'ın Tariflerini Uyguladığı Yemek Çekimleri, Cevap TV Prodüktörlüğünde Yapıldı. Videolar Çok Yakında Sizlerle..
Şef YILMAZ ALMAZ “Köy köy Kartepe lezzetleri” Etkinliğine Katıldı..Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürlüğü işbirliğinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği..
YILMAZ ALMAZ Biz Aşçıların Bayramı Kutlu Olsun
Chef YILMAZ ALMAZ 1.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışmasında Jüri Üyesi Olarak Katıldı
Şef YILMAZ ALMAZ Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir MYO tarafından düzenlenen GASTRONOMİ konulu Konferansta öğrencilerle buluştu
YILMAZ ALMAZ Biz Aşçıların Bayramı Kutlu Olsun

YILMAZ ALMAZ 'Biz Aşçıların Bayramı Kutlu Olsun

Yeni bir hafta, yeni bir sezona merhaba diyen Aşçılık camiasının,Meslek liselerinde, Üniversitelerde aşçılık okuyan öğrenci ve hocalarımızın, özel kurumlarda eğitim gören Aşçı adaylarının ve eğitim veren hocalarımızın, sektör medyası çalışanlarının doğrudan veya dolaylı yollardan mesleğe gönül veren tüm mutfak emekçilerinin 15 Nisan Aşçılar Bayramını Kutlarım

Şükürler olsun ki biz yeni nesil aşçılar bugünleride gördük.Ustalarımızda anlatılanlara bakarsak bizlerinde son 20 sene öncesine bakarsak AŞÇILAR BAYRAMI adı altında böyle günleri görmek imkansızdı,ama şimdi güzel ülkemin her yerinde AŞÇILAR BAYRAMI kutlanıyor.Ben aşçılar bayramımızı cani gönülden kutlarım ama birde madolyonun öbür tarafından bakmak istiyorum.

Biz bayramları çok önem veren kültürün çocuklarıyız ,bizim geleneklerimizde bayramlar mutluluk ve sevinç vardır.Bizde AŞÇILAR BAYRAMI olarak bu mutluluğu yaşıyoruz ama şu anda Türkiyenin her bölgesinde görevde olan meslektaşlarımızın bu bayramdan ne kadar haberi var yada olumsuz ortamlarda çalışmakta olan aşçılarımız ne kadar geleceğe umutla bakıyor !! .Ben burada Federasyonlarımızın ,Derneklerimizin Başkanlarına ve Yönetim kurulunda Bulunan Cheflerimize çok büyük görevler düştüğüne inanıyorum.Elbirliği ile olumsuz olan her türlü sorunu çözebileceğimizi ve Aşçılık mesleğini yapan herkezin bu mutluluğumuza katılmasını sağlayacağımıza yürekten inanıyorum.

Ben bu kadar güzel bir günde bu konuyu deşmek istemiyorum sadece üzerinden geçiyorum ve gelecek günlerde bu konuyu derinlemesine açmak üzere üzerini 15 GÜN kapıyorum .Türkiyemin her bölgesinde programlar düzenleyerek bizlerin kitlelere tanıtan bütün emek insanımıza sonsuz teşekkür eder,aşçılık camiasının bütün bireylerin AŞÇILAR BAYRAMINI kutlar cani gönülden sevgilerimi saygılarımı sunarım.

YILMAZ ALMAZ Executive Chef.

 
Copyright 2013 ® Her Hakkı Saklıdır.
web tasarım: studyocrea