Anasayfa | İletişim
       
Yılmaz Almaz'dan Haberler
Chef Yılmaz Almaz'ın son yazısı! Gastronomik Kalkınma 'keşkeklerin gücü adına'
Chef Yılmaz Almaz' Mersin Gastronomi, Turizm ve Yemek Kültürüne dair yazdı...Mersin’de Turizm ve Gastronomi üzerine birkaç not.
Chef Yılmaz Almaz Aralarında Bulunduğu 42 Ünlü Chef ve Yazarın Tariflerinin Yer Aldığı '' EN FAVORİ TARİFLER'' Kıtabı Okuyucuyla Buluşuyor...
GASTROBUL; Başkent Gastronomi Trendleri Zirvesi Buluşması 3 Şubat'ta Ankara'da Gerçekleşecektir. Programın Moderatörlüğü Yılmaz ALMAZ Tarafından Yapılacaktır.
MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLERKaynak: MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLER
Mutfağın Şefi Dergisinin 3. Sayısı Çıktı! Şef Yılmaz Almaz'ın Yiyecek İçecek Danışmanlığını Yaptığı MUTFAĞIN ŞEFİ Dergisinin 3. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Büyük Şeflerin Aşçı Adayları ile Buluşması, HALİM FOÇALI MESLEKİ TEKNIK ANADOLU LİSESİ. Foça -İZMİR Tarih: 28 Kasım
Günümüzde Gastronomi Paneli:Şef Kadir Sarıtaş, Şef Yılmaz Almaz ve Şef Volkan Aslan bu kez de MALTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ öğrencileri ile buluşuyor.
Şeflerimizden “Günümüz Gastronomi” Konusu ile Panel Düzenliyor.. Şef Yılmaz Almaz'ında katılacağı panelde mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar..
Mengen'de pilav rekoru! Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'nde en büyük pilav yapıldı. Türkiye'nin her bölgesinden yaklaşık 4 bin - 5 bin arası şef organizasyonda hazır bulundu. Şef Yılmaz ALMAZ'da katılımcılar arasındaydı.
Gönüllü Şefler Soma'da. Şef Yılmaz ALMAZ'ında aralarında bulunduğu bir çok şef maden felaketinin yaşandığı Soma'da kandil dolayısı ile helva ve lokma dağıttı..
Yılmaz ALMAZ'ın Danışmanlığını Yaptığı, 'Mutfağın Şefi Dergisi' Çıktı!
YILMAZ ALMAZ;Çocuklar Gülsün Ki Dünya Yaşanılabilir Olsun. Şefin 23 Nisan Mesajı..
Yılmaz Almaz 1. Güneydoğu Anadolu Ulusal Yemek Yarışması'nın Jürisinde Yer Aldı. Birçok ünlü şefin jürilik yaptığı yarışma 19-20 Nisan Tarihlerinde Diyarbakır'da gerçekleşti.
Şef Yılmaz Almaz tarafından Hararet Izgara tarifleri çekildi. Özel stüdyoda ve açık alanda yapılan çekimlerde Hararet Izgara'ya özel tarifler veridi..
Yılmaz Almaz Şef Panelde. ADAPAZARI Kız Teknik ve Meslek Lisesinde düzenlenecek olan panele Yılmaz Almaz'ında arasında bulunduğu usta chefler konuşmacı olarak katılıyor
Yılmaz Almaz'YOĞURDUNUZA EKŞİ DEYİN! Şef Yılmaz Almaz, gittikçe artan hazır gıda tehlikesine dikkat çekiyor..
Yılmaz Almaz'dan Tum Aşçılar Federasyonlarına Öneri! Türk mutfağının gelecek nesillere aktarılması için federasyonlara duyuruda bulunan şef, bakalım nasıl bir öneride bulunuyor..
Yılmaz Almaz II. Afyonkarahisar Ulusal Yemek Yarışmasına Katıldı. Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Yarışma 9-10 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşti
Şef Yılmaz Almaz 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmacı ve Katılımcılarla Aynı Havayı Soluyacak..
Chef Yılmaz Almaz ve Türk Gastronomisinin Önde Gelen İsimleri Çanakkale Aşçılar Derneğinin Düzenlediği İftar Yemeğinde Buluştu..
ÇERKEZ Mutfağına özgü lezzetlerin yapım, tarif ve tadımlarının yapılacağı bu GASTRO SHOW Türkiyenin Genç ve Ödüllü Chefleri Kadir SARITAŞ ve Yılmaz ALMAZ tarafından sunulacak!
Yılmaz Almaz, Gastro Kültür Merkezinin Düzenlediği, Küçük Gurmeler Mutfakta Etkinliğine Katıldı.
Chef Yılmaz Almaz'ın Tariflerini Uyguladığı Yemek Çekimleri, Cevap TV Prodüktörlüğünde Yapıldı. Videolar Çok Yakında Sizlerle..
Şef YILMAZ ALMAZ “Köy köy Kartepe lezzetleri” Etkinliğine Katıldı..Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürlüğü işbirliğinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği..
YILMAZ ALMAZ Biz Aşçıların Bayramı Kutlu Olsun
Chef YILMAZ ALMAZ 1.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışmasında Jüri Üyesi Olarak Katıldı
Şef YILMAZ ALMAZ Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir MYO tarafından düzenlenen GASTRONOMİ konulu Konferansta öğrencilerle buluştu
Şef YILMAZ ALMAZ “Köy köy Kartepe lezzetleri” Etkinliğine Katıldı..Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürlüğü işbirliğinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği..


“Köy köy Kartepe lezzetleri” yarıştı

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürlüğü işbirliğinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Köy Köy Kartepe Lezzetleri” adlı yemek şöleni ve yarışması önceki gün renkli görüntüler eşliğinde yapıldı. Kartepe Park Otel’de gerçekleşen yarışmada ev hanımları, öğrenciler ve engelliler maharetlerini serildi. En iyi stantların ödüllendirildiği yarışmada yarışmacılar çorba, ana yemek, tatlı ve el açma börekler dallarındaki leziz ve görsel yiyecekler arasından ilk üçü belirlemek için seçkin jüri oldukça zorlandı.


Kartepe köylerinin yemek ve mutfak kültürünü araştırmak, belgelemek, kitaplaştırırarak yaşatmak ve Kartepeli bayanları aktif kılmak amacıyla Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi işbirliği içinde yeni bir projenin startını verdi. KOÜ Turizm İşletmeciliği Yüksek Okulu bahçesinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Köy Köy Kartepe Lezzetleri adlı yemek şöleni ve yarışmasına yarışmacılar kadar protokol de yoğun ilgi gösterdi.


Havanın yağışlı olması nedeniyle Kartepe Park Otel içinde düzenlenen etkinliği Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın eşi Sevim Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun eşi Behiye Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ve eşi Nurten Karabalık, Koaceli Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Vali Yardımcısı Mustafa Sözen eşi Mürvet Sözen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, KOÜ Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Işıl Altun başta olmak üzere il ve ilçe protokolünden renkli simalarda ilgi ile takip etti.


Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kartepe’de düzenlenen “Köy köy Kartepe Lezzetleri el ayarı göz kararı” adlı yemek şöleni ve yarışması protokol konuşmaları ile start alırken yarışmacılarda son hazırlıklarını yaparak yiyeceklerinin yer adlığı stantları hazırladılar. Vali Ercan Topaca’nın eşi Sevim Topaca yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz Turizm haftası nedeniyle İlimizin ve Ülkemizin turizm ile uğraşan tüm girişimcilerimizin haftasını kutluyorum, bol kazançlı bir yıl diliyorum. Turizmin yolu tarihi ve kültürel değerlere ve yöresel değerlere sahip çıkmaktan geçer. Yemekte en güzel kültürel unsurlarımızdandır. Dolayısıyla yemek yarışmaları geçmişimizin kültürünü geleceğimize yansıtmak için çok önemli bir vasıtadır. Bu yarışmada İlimizin yemek kültürünü yaşatmak, tanıtmak, korumak ve geliştirmek adına çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Protokol Kartepeli bayanların katıldığı ve çorba, ana yemek, tatlı ve el açması börekler dalında yarıştığı renkli görüntülerin yer aldığı etkinlikte Türkiye Güzelleri, yazar ve gazeteciler, televizyon programı yapımcıları, gurmeler ve seçkin isimlerden oluşan jüri de son hazırlıklarını yaptı. Jüri başkanlığını Nurcan Sabur’un üstlendiği, Vehbi Dinçcan, Ayşe Tüter, Özgür Özkan, Hülya Erol, Elif Korkmazel, Hilal Aslangiray, Funda Erkoç, Elif Yirmibeşoğlu, Özlem Mekik, Ayten Saner, Ömer Tezel, Cevahir Mekik, Süleyman Şencan, Nuray Baydar, Uğurcan Sert, İsa Cengiz, Yılmaz Almaz, Kadir Sarıtaş ve Dilek Nassar 300 çeşit yemeği tek tek tadarak puan verdi.


Kartepe Belediyesi, Kartepe Park Otel, Cen Çelik, Reis Taırmsal Ürünler, Cleaner Magazin’in sponsorluğundaki etkinlikte jüri ve protokol stantlar arasında yaptığı değerlendirme sonrası şerbetleriyle, ekmekleriyle sunumuyla Ketenciler Köyü bayanları birinci olarak ödülünü Sevim Topaca’nın elinden aldı. İkinci olan Suadiyeli bayanlara ödülünü Rektör Komsuoğlu verirken üçüncü olan Sarımeşeli bayanlar da ödüllerini Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın elinden aldı. Belediye özel ödülünü Cemal Doğan Rehabilistayon Merkezi’nde rehabilite edilenler ahşçı kızlar layık görüldü. Jüri özel ödülü ise KOÜ öğrencilerinin oldu.


Jüri değerlendirmesini yaparken etkinlik renkli görüntüler eşliğinde jürinin Kartepe ve yemeklerle ilgili görüşleri eşliğinde sürdü. Özcan Hakcan’ın sunuculuğunu üstlendiği etkinlikte Aşık Sarıca Kız bağlaması ile KOÜ öğrencisi Sinan Teksoy tulumu ile Grup Şölen konseri ile müzik ziyafeti sundu. Zaman zaman protokol ve jürinin de katıldığı “Çekme Helva” yapımı da büyük ilgi gördü. Yarışmacıların heyecanı ve jürinin 300 yiyeceği tatmak için verdiği çaba sponsorların ikramları eşliğinde katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.

Kartepe’de turizm değerlerinin ve halk kültürünün öne çıkartılması amacıyla düzenlenen yarışmada ilk üçe giren yarışmacılar sponsorların ödüllerini protokolün elinden aldı.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN YARIŞMACI VE YEMEK İSİMLERİ

ÇORBA DALINDA

KADIN

1) Sena Ketçi, Ketenciler fındık çorbası

2) Senem Can, Maşukiye arpa çorbası

3) Ayşe Taştan, Uzunçiflik göce çorbası

ÖĞRENCİ

1) Samet Okumuş Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü sucuklu mısır keşkeği çorbası

2) Çiğdem Okumuş Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü tavuk çorbası

3) Bilal Bahadır Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü ayranlı çorba

ENGELLİ

1) Suzan Eroğlu Suadiye ısırgan otu çorbası

ANA YEMEK DALINDA

KADIN

1) Dilek Demir Suadiye testi kebabı

2) Melek Parlak Hasanpaşa çiğceli sarma

3) Bahar Taştan Kartepe makbule

ÖĞRENCİ

1) İmran Özdemir Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü zeytinyağlı sarma

2) Ümre İspirli Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü köri soslu tavuk

3) Hatice Gündem Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü yoğurtlu patates dolma

EL AÇMA BÖREK DALINDA

KADIN

1) İlknur Sadıç Avluburun kabaklı pide

2) Nuran Er Köseköy asma pidesi

3) Hacer Ertuğ Balaban köy ekmeği

ÖĞRENCİ

1) Hatice Gönültaş Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü su böreyi

2) Ezgi Yayla Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü Kartepe açması

3) Serkan Bulut Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü kıymalı bulut

ENGELLİ

1) Aynur Karabacak Suadiye cevizli lokum

TATLI DALINDA

KADIN

1) Nebiye Kral Suadiye baklava

2) Açma Dökmen Kartepe ayva tatlısı

3) Mine Yavuz Ketenciler Kartepe bahar

ÖĞRENCİ

1) Pınar Gümüş Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü büzme tatlı

2) Yusuf Yurdusev Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü afyon lokumu

3) Ferdi Cicibaş Derbent Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Konaklama İşletmeciliği Bölümü portakallı irmik helvası

ENGELLİ

1) Yasemin Sarıtaş Suadiye baklava

2) Derya Yörük Suadiye baklava

YARIŞMAYA KATILAN YARIŞMACILARIN TAM LİSTESİDİR

KADIN ÇORBA DALI

1)Nurca Keskin Hasanpaşa Umaç çorbası

2)Çiğdem Batmalar Köseköy Mantar Çorbası

3)Senem Can Maşukiye Arpa Çorbası

4)Netice Aydeğer Sarımışe Kesme Çorbası

5)Ayşe Taştan Uzunçiflik Göle Çorbası

6)Hatice Öğüt Suadiye Isırgan Çorbası

7)Fatma Töredi Suadiye Tarhana Çorbası

8)İlknur Sadıç Avluburun Taze Fasulye Paça

9)Sezen Tosun Arslanbey Ev Yapımı Tarhana Çorbası

10)Hülya Ertuğ Balaban Mantı Çorbası

11)Sema Ketçi Ketenciler Fındık Çorbası

12)Fendiye Köse Ketenciler Hamur Çorbası

13)Asiye Akyıl Arslanbey Tarhana Çorbası

ÖĞRENCİ ÇORBA DALI

1)Çiğdem Okumuş TKİ Tavuk Çorbası

2)Samet Okumuş TKİ Sucuklu Mısır Keşkeği Çorbası

3)Bilal Bahadır TKİ Ayran Çorbası

4)Tayfun Aydın TKİ Karalahana Çorbası

5)Şeyda İlksen GüllerT Kİ Şehriye Çorbası

ENGELLİ ÇORBA DALI

1)Suzan Eroğlu Suadiye Isırgan Otu Çorbası

KADIN ANA YEMEK DALI

1)Ümmühan Çaboğlu Uzunçiftlik Bahçelievler Lahana Sarması

2)Gülhan Güven Uzunçiftlik Bahçelievler Mıhlama

3)Senem Cadn Maşukiye Hamsili Pilav

4)Hanife Tellioğlu Dumlupınar Mahallesi Lahana Yemeği

5)Melek Parlak Hasanpaşa Mahallesi Çiğceli Sarma

6)Serpil Ulaşır Suadiye Kolay Sosyete Mantısı

7)Aysun Korkut Sarımeşe Enginar Dolması

8)Sevgi Erdoğan Acısu Patates Beğendili Et Sote

9)Ayşe Çelikbilek Suadiye Samara Kavurması

10)Şükran Başaran Suadiye Lahana Sarma

11)Elif Durmuş Derbent Fasulye Ezmesi

12)Hatice Demir Suadiye Bulgur Köftesi

13)Dilek Demir Suadiye Testi Kebabı

14)Sümeyye Kocak Kartepe Patatesli Lahana Sarması

15)Ayla Gede Suadiye Ev Makarnası

16)Hatice Öğünç Suadiye Lazların Yemeği

17)Hanife Filiz Kirazoğlu Mahallesi Soğan Tavası

18)Ayça Dökmev Kartepe Haşlama Köfte

19)Asiye Göktaş Kirazoğlu Mah.Özbek Mantısı

20)Ayça Dökmev Kartepe Zeytinyağlı Mercimekli Lahana Dolması

21)Bahar Taştan KartepeMaklube

22)Halime Balaban Uzunçiftlik Keşkek

23)Zehra Özyılmaz Suadiye Kuskus Salatası

24)Zehra Özyılmaz Suadiye Kulaklı Makarna

25)Yasemin Karagün Suadiye Közlenmiş Salata

26)Cevagir Ardan Maşukiye Kuru Patlıcan Dolması

27)Meryem Subaşı Maşukiye Malohta

28)Ayşegül Bayrak Rahmiye Keşkek

29)Hatice Yazıcı Arslanbey Lahana Yemeği

30)Sema Barın Avluburun Kuskus Pilavı

31)Merve İşcan Karetepe Mantarla Karıştırma Sütlü Karıştırma

32)Hülya Ay Karetpe Baklepaça

33)İlknur Arsar Avluburun Kaldirek Köftesi

34)İlknur Ertuğ Balaban Yağlı Ton Fasulye

35)Hülya Yıldırım Balaban Karalahana Yemeği

36)Nursen Çakma Balaban Isırgan Salatası

37)Şehriban Günay Balaban Piyaz

38)Özgül Yasemin Tıkansak Balaban Yoğurtlu Fasulye Kavurması

39)Emine Ertuğ Balaban Alinazik

40)Sevil Açar Balaban Mücver

41)Gülçin Yasemin Ertuğ Balaban Çerkez Tavuğu

42)Dilek Ertuğ Balaban Etli Sarma

43)Dilek Ertuğ Balaban Yağlı Turşu

44)Ayşegül Bayrak Kartepe Isırgan Yemeği

45)Elif Özdemir Ketenciler Melevce

46)Kadriye Özdemir Ketenciler Pancar Çiceği

47) Emine Güngörmüş Ketenciler Yabani At Yatağında Kuzu Ciğer Sarma

48)Ayşe Çelikbilek Suadiye Kabak Çicek Dolması

49)Ayşe Çelikbilek Suadiye Trabzon Kuymağı

ÖĞRENCİ

ANA YEMEK DALI

1)Hatice Günden TKİ Yoğurtlu Patates Dolması

2)İmran Özdemir TKİ Zeytinyağlı Sarma

3)Öznur Gül TKİ Hasanpaşa Köfte

4)Ümre İspirli TKİ Köri Soslu Tavuk

5)Aygül Mutlu TKİ Kısır

6)Handan Duran TKİ Güveçte tavuklu mantar sote

7)Kevser Sönmez TKİ Mısır Ekmeği Tofu Kavurması

8)Gamze Örgüt TKİ Kuru Patlıcan Dolması

9)Tayfun AydınTKİ Pazı Kavurması

KADIN

EL AÇMASI BÖREK DALI

1)Saime Biçer Sarımeşe Ziran

2)Ayşe Güven Uzunçiftlik Hamsili Mısır Ekmek

3)Nurcan Keskin Hasanpaşa Kıymalı Üzümlü Börek

4)Nuran Er Köseköy Asma Pide

5)Safiye Adıgüzel Suadiye Pide

6)Münevver Çelebi Suadiye Cevizli Lokum

7)Tamam Tozyılmaz Sarımeşe Kete

8)Melek Genç Suadiye Toprak Taşla Gözleme

9)Sevim Göktaş Kirazoğlu Çarşaf Böreği

10)Sema Ersöz Kartepe Ev Ekmeği Manav Lokumu

11)Sevimnaz Göktaş Kartepe Kenarlı Börek

12)Hanife Filiz Kartepe Mısır Ekmeği

13)Zehra Özyılmaz Suadiye Silor

14)Seval Aydın Suadiye Cevizli Lokum

15)Şahane Çoşkun B.Derbent Ümit Kıymalı Çörek

16)Hatice Yılmaz Arslanbey Mısır Ekmeği

17)Şükran Şahin Arslanbey Kete

18)İlknur Sadıç Avluburun Kabaklı Pide

19)Büşra Şık Avluburun Dizmona

20)Meryem Eriç Avluburun Çörek Ekmeği

21)Merve İşcan Kartepe Mısır Unlu Pasta

22)Hacer Ertuğ Balaban Köy Ekmeği

23)Melek Ertuğ Balaban Mısır Ekmeği

24)Nimet Tekin Ketenciler Sade Ispanaklı Pancarlı humus

25)Aysel Tutar Ketenciler Fisti Koli

26)Şükran Şahin Arslanbey Haşhaşlı Börek

ÖĞRENCİ EL AÇMASI BÖREK DALI

1)Ezgi Yayla TKİ Kartepe Açması

2)Serkan Bulut TKİ Kıymalı Börek

3)Hatice Gömiltaş TKİ Su Böreği

ENGELLİ El AÇMASI BÖREK DALI

1) Aynur Karabacak Suadiye Cevizli Lokum

 
Copyright 2013 ® Her Hakkı Saklıdır.
web tasarım: studyocrea