Anasayfa | İletişim
       
Yılmaz Almaz'dan Haberler
Chef Yılmaz Almaz'ın son yazısı! Gastronomik Kalkınma 'keşkeklerin gücü adına'
Chef Yılmaz Almaz' Mersin Gastronomi, Turizm ve Yemek Kültürüne dair yazdı...Mersin’de Turizm ve Gastronomi üzerine birkaç not.
Chef Yılmaz Almaz Aralarında Bulunduğu 42 Ünlü Chef ve Yazarın Tariflerinin Yer Aldığı '' EN FAVORİ TARİFLER'' Kıtabı Okuyucuyla Buluşuyor...
GASTROBUL; Başkent Gastronomi Trendleri Zirvesi Buluşması 3 Şubat'ta Ankara'da Gerçekleşecektir. Programın Moderatörlüğü Yılmaz ALMAZ Tarafından Yapılacaktır.
MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLERKaynak: MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLER
Mutfağın Şefi Dergisinin 3. Sayısı Çıktı! Şef Yılmaz Almaz'ın Yiyecek İçecek Danışmanlığını Yaptığı MUTFAĞIN ŞEFİ Dergisinin 3. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Büyük Şeflerin Aşçı Adayları ile Buluşması, HALİM FOÇALI MESLEKİ TEKNIK ANADOLU LİSESİ. Foça -İZMİR Tarih: 28 Kasım
Günümüzde Gastronomi Paneli:Şef Kadir Sarıtaş, Şef Yılmaz Almaz ve Şef Volkan Aslan bu kez de MALTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ öğrencileri ile buluşuyor.
Şeflerimizden “Günümüz Gastronomi” Konusu ile Panel Düzenliyor.. Şef Yılmaz Almaz'ında katılacağı panelde mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar..
Mengen'de pilav rekoru! Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'nde en büyük pilav yapıldı. Türkiye'nin her bölgesinden yaklaşık 4 bin - 5 bin arası şef organizasyonda hazır bulundu. Şef Yılmaz ALMAZ'da katılımcılar arasındaydı.
Gönüllü Şefler Soma'da. Şef Yılmaz ALMAZ'ında aralarında bulunduğu bir çok şef maden felaketinin yaşandığı Soma'da kandil dolayısı ile helva ve lokma dağıttı..
Yılmaz ALMAZ'ın Danışmanlığını Yaptığı, 'Mutfağın Şefi Dergisi' Çıktı!
YILMAZ ALMAZ;Çocuklar Gülsün Ki Dünya Yaşanılabilir Olsun. Şefin 23 Nisan Mesajı..
Yılmaz Almaz 1. Güneydoğu Anadolu Ulusal Yemek Yarışması'nın Jürisinde Yer Aldı. Birçok ünlü şefin jürilik yaptığı yarışma 19-20 Nisan Tarihlerinde Diyarbakır'da gerçekleşti.
Şef Yılmaz Almaz tarafından Hararet Izgara tarifleri çekildi. Özel stüdyoda ve açık alanda yapılan çekimlerde Hararet Izgara'ya özel tarifler veridi..
Yılmaz Almaz Şef Panelde. ADAPAZARI Kız Teknik ve Meslek Lisesinde düzenlenecek olan panele Yılmaz Almaz'ında arasında bulunduğu usta chefler konuşmacı olarak katılıyor
Yılmaz Almaz'YOĞURDUNUZA EKŞİ DEYİN! Şef Yılmaz Almaz, gittikçe artan hazır gıda tehlikesine dikkat çekiyor..
Yılmaz Almaz'dan Tum Aşçılar Federasyonlarına Öneri! Türk mutfağının gelecek nesillere aktarılması için federasyonlara duyuruda bulunan şef, bakalım nasıl bir öneride bulunuyor..
Yılmaz Almaz II. Afyonkarahisar Ulusal Yemek Yarışmasına Katıldı. Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Yarışma 9-10 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşti
Şef Yılmaz Almaz 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmacı ve Katılımcılarla Aynı Havayı Soluyacak..
Chef Yılmaz Almaz ve Türk Gastronomisinin Önde Gelen İsimleri Çanakkale Aşçılar Derneğinin Düzenlediği İftar Yemeğinde Buluştu..
ÇERKEZ Mutfağına özgü lezzetlerin yapım, tarif ve tadımlarının yapılacağı bu GASTRO SHOW Türkiyenin Genç ve Ödüllü Chefleri Kadir SARITAŞ ve Yılmaz ALMAZ tarafından sunulacak!
Yılmaz Almaz, Gastro Kültür Merkezinin Düzenlediği, Küçük Gurmeler Mutfakta Etkinliğine Katıldı.
Chef Yılmaz Almaz'ın Tariflerini Uyguladığı Yemek Çekimleri, Cevap TV Prodüktörlüğünde Yapıldı. Videolar Çok Yakında Sizlerle..
Şef YILMAZ ALMAZ “Köy köy Kartepe lezzetleri” Etkinliğine Katıldı..Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürlüğü işbirliğinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği..
YILMAZ ALMAZ Biz Aşçıların Bayramı Kutlu Olsun
Chef YILMAZ ALMAZ 1.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışmasında Jüri Üyesi Olarak Katıldı
Şef YILMAZ ALMAZ Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir MYO tarafından düzenlenen GASTRONOMİ konulu Konferansta öğrencilerle buluştu
Şef Yılmaz Almaz 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmacı ve Katılımcılarla Aynı Havayı Soluyacak..

Şef Yılmaz Almaz 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmacı ve Katılımcılarla Aynı Havayı Soluyacak..

Adnan Menders Üniversitesi'nin Daveti Üzerine YILMAZ ALMAZ etkinlikte hazır bulunacak.

Adnan Menderes Üniversitesi Tarafından Düzenlenen 1.Ulusal Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası 2 – 3 Kasım 2013 Tarihleri Arası Gerçekleşecek..

Universiade  2013 Aydın

1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonası

2 – 3 Kasım 2013 / Söke - Aydın

“1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonası” 2-3 Kasım 2013 tarihlerinde Söke/Aydın ‘da gerçekleştirilecektir. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan etkinlik,  MCF Ajans & Tanıtım tarafından organize edilecektir. Yarışma koordinatörlüğü’nü ;  AydınAdnan Menderes Üniversitesi Söke M.Y.OÖğr.Gör. Emrah Köksal Sezgin yürütecektir.

Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından da akredite edilen, WACS etkinlik takvimine dahilen etkinlik, gelecekte Uluslar arası olarak yapılması planlanmaktadır. Şampiyona da uygulanacak kurallar WACS standart kuralları esas alınarak hazırlanmıştır. Jüri Başkanı ve Jüri üyeleri de WACS tarafından tayin edilecektir.

Yapılacak organizasyon ile;Ülkemizde Gastronomi ve Aşçılık mesleği gelişimine katkı sağlayan Üniversitelerimiz ile Turizm sektörü profesyonellerini bir araya getirmek suretiyle, doğru-nitelikli bir iletişimin sağlanması hedeflenmektedir.

Turizm’e hizmet üreten tüm paydaşların bir arada olacağı etkinliğimizde ; Devletimiz Protokolü, Üniversitelerimiz,Turizm yatırımcılarımızınyanı sıra, Ülkemizin değişik tesislerinde görev yapan Genel Müdür, Yiyecek & İçecek Müdürü, Satın alma Müdürü ve Mutfak Şeflerimizin geniş katılımı da sağlanacaktır.

Saygılarımızla.

 

Universiade 2013 Aydın

Etkinlik adı                 : 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonası

Etkinlik kısa adı         :Universiade 2013 Aydın

Akreditasyon-Jüri       : Dünya Aşçılar Birliği (WACS)

İçerik                          : Ülkemizde Aşçılık eğitimi veren Üniversite öğrencilerinin yarışacağı Yemek yarışması.

(Dünyada yapılan Universiade Yaz ve Kış Olimpiyatları gibi )

Tarih                                       : 2–3 Kasım 2013
Yer                                         : Söke / Aydın 
Yarışma alanı                         : Söke Meslek Y.O – Mutfak Atölyesi
Yarışma Koordinatör : Öğr. Gör. Emrah Köksal Sezgin
Konaklama                 : Kuşadası Golf & SPA Oteli – SHAİA Oteli
Web                            :  
www.universiade2013Aydin.com
Facebook                    : 
www.facebook.com/universiade2013aydin

Organizasyon         : MCF Ajans & Tanıtım -  www.mcfajans.com

Universiade 2013 Aydın - YARIŞMA KATEGORİLERİ

ADU 1  – Restaurant Başlangıç Tabağı

Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik orijinal bir başlangıç yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için 45 dakika süre verilecektir. Bu kategoride soğuk yada sıcak sunum yapılabilir. Mezeler, kanepeler ve Tapas tercih edilebilir.

ADU 2 – Restaurant Makarna Tabağı

Yarışmacının, taze yapacağı kendi seçtiği bir makarna cinsinden 2 kişilik hazırlanması, pişirmesi ve takdim etmesi için  45 dakika süre verilecektir. Kesinlikle hazır makarna hamuru kullanılması yasaktır.

ADU 3 – Restaurant Kanatlı Kümes Hayvanları Tabağı

Yarışmacının tercih ettiği iki (2) porsiyon kanatlı kümes hayvanlarından oluşan  yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için 45 dakika verilecektir.

ADU 4 – RestaurantBalık  Tabağı

Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik orijinal bir balık yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için 45 dakika süre  verilecektir.

ADU 5 – Restaurant Et Yemeği  Tabağı

Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik orijinal bir et yemeğinin hazırlanması, pişirilmesi ve takdim edilmesi için 45 dakika süre  verilecektir.

ADU 6  – Türk Tencere Yemeği Tabağı

Yarışmacıya iki (2) kişilik, bir etnik "Tencere Yemeği" (ana yemek) hazırlayıp, pişirmek ve takdim etmesi için 45 dakika süre verilecektir.  Yarışmacının kullanacağı ürünler özellikle Anadolu Halk Mutfağına ait, yerel kültürü  yansıtan malzemelerden oluşmalıdır. Jüri nadiren kullanılan yerel ürünlere daha çok önem verecektir .

ADU 7 – Restaurant Tatlı Tabağı

Yarışmacının tercih ettiği iki (2) kişilik bir sıcak veya soğuk tatlı tabağının hazırlanması ve takdim edilmesi için 45 dakika süre verilecektir.

ADU 8  – GRAND PRİX

Her takım 3 kişiden oluşacaktır. Takımlara yarışma komitesi tarafından belirlenen ürünler teslim edilerek, 3 çeşitten oluşan (her birinden 2'şer tabak) bir menü hazırlamaları  ve takdim etmeleri için 90 dakika süre verilecektir. Bu yarışmada  kullanılacak ürünler alanda bulunan ve daha önceden hazırlanmış olan kutularda hazır bulunacaktır. Menü hazırlamaları için her takıma yarışma süresi öncesinde 30 dakika yemeklerin reçetelerini hazırlamaları için verilecektir.

 
Copyright 2013 ® Her Hakkı Saklıdır.
web tasarım: studyocrea