Anasayfa | İletişim
       
Yılmaz Almaz'dan Haberler
Chef Yılmaz Almaz'ın son yazısı! Gastronomik Kalkınma 'keşkeklerin gücü adına'
Chef Yılmaz Almaz' Mersin Gastronomi, Turizm ve Yemek Kültürüne dair yazdı...Mersin’de Turizm ve Gastronomi üzerine birkaç not.
Chef Yılmaz Almaz Aralarında Bulunduğu 42 Ünlü Chef ve Yazarın Tariflerinin Yer Aldığı '' EN FAVORİ TARİFLER'' Kıtabı Okuyucuyla Buluşuyor...
GASTROBUL; Başkent Gastronomi Trendleri Zirvesi Buluşması 3 Şubat'ta Ankara'da Gerçekleşecektir. Programın Moderatörlüğü Yılmaz ALMAZ Tarafından Yapılacaktır.
MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLERKaynak: MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLER
Mutfağın Şefi Dergisinin 3. Sayısı Çıktı! Şef Yılmaz Almaz'ın Yiyecek İçecek Danışmanlığını Yaptığı MUTFAĞIN ŞEFİ Dergisinin 3. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Büyük Şeflerin Aşçı Adayları ile Buluşması, HALİM FOÇALI MESLEKİ TEKNIK ANADOLU LİSESİ. Foça -İZMİR Tarih: 28 Kasım
Günümüzde Gastronomi Paneli:Şef Kadir Sarıtaş, Şef Yılmaz Almaz ve Şef Volkan Aslan bu kez de MALTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ öğrencileri ile buluşuyor.
Şeflerimizden “Günümüz Gastronomi” Konusu ile Panel Düzenliyor.. Şef Yılmaz Almaz'ında katılacağı panelde mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar..
Mengen'de pilav rekoru! Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'nde en büyük pilav yapıldı. Türkiye'nin her bölgesinden yaklaşık 4 bin - 5 bin arası şef organizasyonda hazır bulundu. Şef Yılmaz ALMAZ'da katılımcılar arasındaydı.
Gönüllü Şefler Soma'da. Şef Yılmaz ALMAZ'ında aralarında bulunduğu bir çok şef maden felaketinin yaşandığı Soma'da kandil dolayısı ile helva ve lokma dağıttı..
Yılmaz ALMAZ'ın Danışmanlığını Yaptığı, 'Mutfağın Şefi Dergisi' Çıktı!
YILMAZ ALMAZ;Çocuklar Gülsün Ki Dünya Yaşanılabilir Olsun. Şefin 23 Nisan Mesajı..
Yılmaz Almaz 1. Güneydoğu Anadolu Ulusal Yemek Yarışması'nın Jürisinde Yer Aldı. Birçok ünlü şefin jürilik yaptığı yarışma 19-20 Nisan Tarihlerinde Diyarbakır'da gerçekleşti.
Şef Yılmaz Almaz tarafından Hararet Izgara tarifleri çekildi. Özel stüdyoda ve açık alanda yapılan çekimlerde Hararet Izgara'ya özel tarifler veridi..
Yılmaz Almaz Şef Panelde. ADAPAZARI Kız Teknik ve Meslek Lisesinde düzenlenecek olan panele Yılmaz Almaz'ında arasında bulunduğu usta chefler konuşmacı olarak katılıyor
Yılmaz Almaz'YOĞURDUNUZA EKŞİ DEYİN! Şef Yılmaz Almaz, gittikçe artan hazır gıda tehlikesine dikkat çekiyor..
Yılmaz Almaz'dan Tum Aşçılar Federasyonlarına Öneri! Türk mutfağının gelecek nesillere aktarılması için federasyonlara duyuruda bulunan şef, bakalım nasıl bir öneride bulunuyor..
Yılmaz Almaz II. Afyonkarahisar Ulusal Yemek Yarışmasına Katıldı. Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Yarışma 9-10 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşti
Şef Yılmaz Almaz 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmacı ve Katılımcılarla Aynı Havayı Soluyacak..
Chef Yılmaz Almaz ve Türk Gastronomisinin Önde Gelen İsimleri Çanakkale Aşçılar Derneğinin Düzenlediği İftar Yemeğinde Buluştu..
ÇERKEZ Mutfağına özgü lezzetlerin yapım, tarif ve tadımlarının yapılacağı bu GASTRO SHOW Türkiyenin Genç ve Ödüllü Chefleri Kadir SARITAŞ ve Yılmaz ALMAZ tarafından sunulacak!
Yılmaz Almaz, Gastro Kültür Merkezinin Düzenlediği, Küçük Gurmeler Mutfakta Etkinliğine Katıldı.
Chef Yılmaz Almaz'ın Tariflerini Uyguladığı Yemek Çekimleri, Cevap TV Prodüktörlüğünde Yapıldı. Videolar Çok Yakında Sizlerle..
Şef YILMAZ ALMAZ “Köy köy Kartepe lezzetleri” Etkinliğine Katıldı..Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürlüğü işbirliğinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği..
YILMAZ ALMAZ Biz Aşçıların Bayramı Kutlu Olsun
Chef YILMAZ ALMAZ 1.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışmasında Jüri Üyesi Olarak Katıldı
Şef YILMAZ ALMAZ Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir MYO tarafından düzenlenen GASTRONOMİ konulu Konferansta öğrencilerle buluştu
Yılmaz Almaz II. Afyonkarahisar Ulusal Yemek Yarışmasına Katıldı. Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Yarışma 9-10 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşti

Yılmaz Almaz II. Afyonkarahisar Ulusal Yemek Yarışmasına Katıldı. Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Yarışma 9-10 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşti

II.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması, “7 Bölge 7 Lezzet” Gala gecesi ile sona erdi.

Türkiye Aşçılar Federasyonuna üye derneklerden Afyon Profesyonel Aşçılar Derneğinin organize ettiği “2.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması - 7 Bölge 7 Lezzet” etkinliği Afyonkarahisar Ticaret Borsa merkez binasında düzenlendi.

9-10-Kasım 2013 tarihlerinde devam eden etkinliklerin 1.gününde Ülkemizin değişik bölgelerinden gelen ve Aşçılık eğitimi veren Liseler, Üniversiteler ve Ev hanımlarımız mutfaklara konulan malzemeler ile “7Bölge 7Lezzet” sloganına uygun şekilde Afyonkarahisar yöresel lezzetlerini yarışma jürisinin beğenisine sundular. Bu sene ilk kez “ARAMIZDA ENGEL KALMASIN” sloganı ile ilk kez, Engelli vatandaşlarımız ile Usta Şefler birlikte yemek yaptılar.

“7 Bölge 7 Lezzet” etkinliği Gala gecesine Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Bld. Bşk. Burhanettin Çoban ile beraber Protokol ve Şeflerden oluşan geniş bir katılım oldu. Gala gecesinde bir konuşma yapan Vali Balkanlıoğlu, 2.si düzenlenen bu etkinlik ile bölgenin tanıtımı ve turizm sektör gelişimine büyük katkı sağlandığını, Valilik olarak katkılarının artarak devam edeceğini ve ayrıca alternatif turizmin başkenti Afyonkarahisar’da değerli Şefleri bir kez daha misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Afyonkarahisar Aşçılar Derneği Bşk. Hamza Kalkan ise Dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Özellikle, Zafer Kalkınma Ajansı, Şuhut Belediyesi ve Çobanlar Belediyesi ile “YÖRESEL KÜLTÜR KADINLARLA CANLANIYOR – Sıcak Mutfak Aşçılık Kursu” düzenlediklerini sözlerine ekledi. Ayrıca, etkinliğe olan ilgi ve katılımın yüksek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. “Afyonkarahisar Yemek Yarışması - 7 Bölge 7 Lezzet” etkinliğini gelecekte Uluslararası olarak yapmak istediklerini de ifade etti.

AFPAD Bşk. Hamza Kalkan etkinliğe katılım ve katkı sağlayan; Afyonkarahisar Valisi Sn.İrfan Balkanlıoğlu, Afyonkarahisar Bld. Bşk. Sn.Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Rektörü Sn.Mustafa Solak, Ticaret Borsa Başkanı Sn.Mehmet Mühsürler, Şuhut Bld. Bşk. Sn.Recep Bozkurt, Çobanlar Bld. Bşk. Sn.Salih Alaka Türkiye Aşçılar Federasyonu Bşk. Sn.Zeki Açıköz, TAFED’e üye Dernek Başkanı, Üyeleri ile Afyonkarahisar bölgesinde görev yapan Mutfak Şefleri, Yarışmaya katılan Üniversite Öğretmen ve öğrencilere de ayrıca teşekkür etti.

AFPAD Bşk. Hamza Kalkan; “2.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması - 7 Bölge 7 Lezzet” etkinliğine katkı sağlayan Ülker Eksper Gıda, İnoksan Mutfak, Güral Porselen, İmren Marmara, Aftaş A.Ş, Ahmet İpek, Trinoks Mutfak, Kocatepe Gıda, Afyon Ang Ajans, Alim Kaymak, Lokman Bey Tatlıcılık, Biçici İnşaat ile Konaklama Sponsoru İkbal Termal, Gala gecesi sponsoru Oruçoğlu Yağ ve Leblebi Kahvaltı işletmesine katkılarından dolayı teşekkür ederim dedi.

“ 2.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışması – 7 Bölge 7 Lezzet “ Yemek Yarışma sonuçları

LİSELER ARASI YEMEK YARIŞMA SONUÇLARI :

1.GAZİ KIZ TEKNİK LİSESİ

· Merve BERBER / Melike TAŞ

2.ALİGÜVEN O.T.M. L

· Talha ATAR / Burak KALE

3.SANDIKLI OTML

· Alperen GÖNEN / Fatma YAMAN

*JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ;   ALİGÜVEN OTML

· Gamze YILMAZ / Nurullah ARI

ÜNİVERSİTELER ARASI YEMEK YARIŞMA SONUÇLARI :

1.ADNAN MENDERES

· Esvak ÇAMLITEPE / M.Berk APAK

2.GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

· Mehmet TAŞKIN / Tuğba KAHRAMAN

3.OKAN ÜNİVERSİTESİ

· Demet YORGAN / Nihal ELMÜTEVELLİ

*JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ;  KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ

· Erencan YAVUZ / Cengiz AYKUT

GENÇ AŞÇILAR YEMEK YARIŞMA SONUÇLARI :

1.Betül KARAGÖZ - Eskişehir

2.Nasibe OKURGAN - Nevşehir

3.Sümeyye Nur SEZGİN

 
Copyright 2013 ® Her Hakkı Saklıdır.
web tasarım: studyocrea