Anasayfa | İletişim
       
Yılmaz Almaz'dan Haberler
Chef Yılmaz Almaz'ın son yazısı! Gastronomik Kalkınma 'keşkeklerin gücü adına'
Chef Yılmaz Almaz' Mersin Gastronomi, Turizm ve Yemek Kültürüne dair yazdı...Mersin’de Turizm ve Gastronomi üzerine birkaç not.
Chef Yılmaz Almaz Aralarında Bulunduğu 42 Ünlü Chef ve Yazarın Tariflerinin Yer Aldığı '' EN FAVORİ TARİFLER'' Kıtabı Okuyucuyla Buluşuyor...
GASTROBUL; Başkent Gastronomi Trendleri Zirvesi Buluşması 3 Şubat'ta Ankara'da Gerçekleşecektir. Programın Moderatörlüğü Yılmaz ALMAZ Tarafından Yapılacaktır.
MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLERKaynak: MESLEK DUAYENLERİNDEN MESLEĞE DAİR ÖĞÜTLER
Mutfağın Şefi Dergisinin 3. Sayısı Çıktı! Şef Yılmaz Almaz'ın Yiyecek İçecek Danışmanlığını Yaptığı MUTFAĞIN ŞEFİ Dergisinin 3. Sayısı Okurlarıyla Buluştu.
Büyük Şeflerin Aşçı Adayları ile Buluşması, HALİM FOÇALI MESLEKİ TEKNIK ANADOLU LİSESİ. Foça -İZMİR Tarih: 28 Kasım
Günümüzde Gastronomi Paneli:Şef Kadir Sarıtaş, Şef Yılmaz Almaz ve Şef Volkan Aslan bu kez de MALTEPE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ öğrencileri ile buluşuyor.
Şeflerimizden “Günümüz Gastronomi” Konusu ile Panel Düzenliyor.. Şef Yılmaz Almaz'ında katılacağı panelde mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşacaklar..
Mengen'de pilav rekoru! Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali'nde en büyük pilav yapıldı. Türkiye'nin her bölgesinden yaklaşık 4 bin - 5 bin arası şef organizasyonda hazır bulundu. Şef Yılmaz ALMAZ'da katılımcılar arasındaydı.
Gönüllü Şefler Soma'da. Şef Yılmaz ALMAZ'ında aralarında bulunduğu bir çok şef maden felaketinin yaşandığı Soma'da kandil dolayısı ile helva ve lokma dağıttı..
Yılmaz ALMAZ'ın Danışmanlığını Yaptığı, 'Mutfağın Şefi Dergisi' Çıktı!
YILMAZ ALMAZ;Çocuklar Gülsün Ki Dünya Yaşanılabilir Olsun. Şefin 23 Nisan Mesajı..
Yılmaz Almaz 1. Güneydoğu Anadolu Ulusal Yemek Yarışması'nın Jürisinde Yer Aldı. Birçok ünlü şefin jürilik yaptığı yarışma 19-20 Nisan Tarihlerinde Diyarbakır'da gerçekleşti.
Şef Yılmaz Almaz tarafından Hararet Izgara tarifleri çekildi. Özel stüdyoda ve açık alanda yapılan çekimlerde Hararet Izgara'ya özel tarifler veridi..
Yılmaz Almaz Şef Panelde. ADAPAZARI Kız Teknik ve Meslek Lisesinde düzenlenecek olan panele Yılmaz Almaz'ında arasında bulunduğu usta chefler konuşmacı olarak katılıyor
Yılmaz Almaz'YOĞURDUNUZA EKŞİ DEYİN! Şef Yılmaz Almaz, gittikçe artan hazır gıda tehlikesine dikkat çekiyor..
Yılmaz Almaz'dan Tum Aşçılar Federasyonlarına Öneri! Türk mutfağının gelecek nesillere aktarılması için federasyonlara duyuruda bulunan şef, bakalım nasıl bir öneride bulunuyor..
Yılmaz Almaz II. Afyonkarahisar Ulusal Yemek Yarışmasına Katıldı. Bu Yıl İkincisi Düzenlenen Yarışma 9-10 Kasım Tarihleri Arasında Gerçekleşti
Şef Yılmaz Almaz 1.Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmacı ve Katılımcılarla Aynı Havayı Soluyacak..
Chef Yılmaz Almaz ve Türk Gastronomisinin Önde Gelen İsimleri Çanakkale Aşçılar Derneğinin Düzenlediği İftar Yemeğinde Buluştu..
ÇERKEZ Mutfağına özgü lezzetlerin yapım, tarif ve tadımlarının yapılacağı bu GASTRO SHOW Türkiyenin Genç ve Ödüllü Chefleri Kadir SARITAŞ ve Yılmaz ALMAZ tarafından sunulacak!
Yılmaz Almaz, Gastro Kültür Merkezinin Düzenlediği, Küçük Gurmeler Mutfakta Etkinliğine Katıldı.
Chef Yılmaz Almaz'ın Tariflerini Uyguladığı Yemek Çekimleri, Cevap TV Prodüktörlüğünde Yapıldı. Videolar Çok Yakında Sizlerle..
Şef YILMAZ ALMAZ “Köy köy Kartepe lezzetleri” Etkinliğine Katıldı..Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürlüğü işbirliğinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği..
YILMAZ ALMAZ Biz Aşçıların Bayramı Kutlu Olsun
Chef YILMAZ ALMAZ 1.Ulusal Afyonkarahisar Yemek Yarışmasında Jüri Üyesi Olarak Katıldı
Şef YILMAZ ALMAZ Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir MYO tarafından düzenlenen GASTRONOMİ konulu Konferansta öğrencilerle buluştu
Yılmaz ALMAZ'ın Danışmanlığını Yaptığı, 'Mutfağın Şefi Dergisi' Çıktı!

 

‘Mutfağın Şefi’ dergisi çıktı!

Özhan Marketler Zinciri’nin, Bursa’nın ilk ve tek yemek dergisi “Mutfağın Şefi” dergisinin ilk sayısı yayınlandı. Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan “Bursa için bir ilki daha müşterilerimize sunmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz” dedi. Dört aylık periyotlarla okurlara sunulacak derginin ilk sayısındaki kapak konusu “piknik sepetin hazır mı?” seçilirken, Arda Türkmen’in de aralarında bulunduğu 11 köşe yazarı dergide yer aldı.

 

Özhan markalı ürünlerin yanı sıra binlerce seçkin markayı dostlarının damak tadına sunarak mutfaklardaki yerini alan Özhan Marketler Zinciri, Bursa’nın ilk ve tek yemek dergisi “Mutfağın Şefi”ni okuyucularıyla buluşturdu. Yemek tariflerinden, mutfak sırlarına, röportajlardan, Bursa’nın gözde mekânlarına kadar birçok konuyu ele alan “Mutfağın Şefi” ilk sayısında zengin içeriğiyle raflardaki yerini aldı. Dört ayda bir 120 sayfa olarak yayınlanacak olan “Mutfağın Şefi”, Özhan Marketler Zinciri’nin tüm şubelerinde 3 TL’den satışa sunuldu.

 ARDA TÜRKMEN DÂHİL 11 KÖŞE YAZARI
“Bursa’nın 1 numaralı yemek dergisi” sloganıyla yola çıkan “Mutfağın Şefi” dergisi ilk sayısında Arda Türkmen, Murat Aslan, Jean Nassar ve Yılmaz Almaz gibi yönetici şeflerin yemek tariflerine yer verdi. Bursa’nın lezzet duraklarından Mirano ve Taşmahal’in incelendiği Mutfağın Şefi’nde, ödüllü yazar Ömür Akkor’un bir makalesi “Osmanlı’nın Marketi: Bursa” başlığıyla okurlara sunuldu. Diyetisyen Başak Kefeli’nin kilo vermek isteyenler için önerilerini paylaştığı dergide, sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yapıldı.

Kendi markalarıyla satışını gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra binlerce seçkin markayı dostlarının damak tadına sunduklarına değinen Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan, “50′nci yılımızda bizi en iyi dostlarımız anlatır dedik ve ‘Neden 50 yıldır Özhan’ diye sorduk. Sorumuza aldığımız cevaplarda gördük ki; kendi mutfağının şefi ya da gurmesi olan dostlarımızın güven ve lezzet onayından geçmişiz” dedi. Kaliteyi ve güveni tüm dostlarına “siz nerede, biz oradayız” sloganı ile taşıdıklarına değinen Özhan, Mutfağın Şefi ile dostları için doğru ve sağlıklı beslenmenin rehberi olduklarına dikkat çekti.

“MUTFAK VE YEMEĞE DAİR HERŞEYİ YAZACAĞIZ”
Derginin Yayın Direktörlüğü’nü Sibel Bağcı Uzun yaparken, Yayın Yönetmenliği’ni ise Uçurtma Kreatif’ten Aslı Alper üstlendi. Alper, Mutfağın Şefi’ni tanıtırken, şunları söyledi; “Yemek yemeyi sanata ve yaşam kültürüne dönüştürmek için dünyaya gelmiş nice insan var. Dört ayda bir yayınlanacak dergimizde işte bu insanların izlerini süreceğiz. Bir tarif uğruna dünyanın diğer köşesine giden insanları bulacağız ve ülkelerin mutfaklarını, kentlerin popüler mekanlarını onların kaleminden okuyacağız. Her sayıda mevsime özel tasarlanmış sofra örneklerini paylaşacağız. Kimi zaman yemyeşil bir bahçede, kimi zama da karla kaplı bir avluda romantik sofraları yazacağız. Mutfak ve yemeğe dair her şeyi araştırıp yazacağız” dedi.


ŞEF YILMAZ ALMAZ DERGİNİN YİCEK İÇECEK DANIŞMANILIĞINI YAPTI
Birçok ünlü şefin tarifini ve deneyimlerini bu dergide toplamayı başaran Yılmaz ALMAZ dergiyi şöyle tanımlıyor; Biz gönül dostlarımızla bir lezzet yolculuğuna çıktık. Bu yolculukta bize eşlik eden; Sayın, Arda TÜRKMEN, Murat ASLAN, Mehmet SİRİŞ, Özlem VURAL, Jean NASSAR, Tansu ÇELİK, Gaye Engin, İnci Ö HATİPOĞLU ve Ömür AKKOR’a
canı gönülden teşekkür ederim.

 
Copyright 2013 ® Her Hakkı Saklıdır.
web tasarım: studyocrea